ההיסטוריה של צ'יטוס מתחילה בשנת 1948, כשבחור בשם צ'רלס אלמר דולין התחיל לערוך ניסיונות במטבחי חברת פריטו שבדאלאס, טקסס, ניסיונות שהניבו את חטיף הגבינה הטעים שאנחנו מכירים היום. החטיף הפך בן לילה להצלחה מקומית מסחררת. התעוררה רק בעיה אחת - לדולין לא היו אפשרויות הפצה מספקות, וכך נשאר צ'יטוס סוד מקומי, הידוע ליודעי ח"ן בלבד.
או אז החליט דולין לאחד כוחות עם הרמן ליי, איש עסקים בעל קו ייצור והפצה של חטיף תפוחי אדמה. יחד הפיצו השניים את צ'יטוס בכל רחבי ארצות הברית, והחטיף צבר קהל מעריצים אדוק. בשנת 1961 החליטו דולין וליי לקדם את השותפות ולעבור לשלב הבא. יחד הם הקימו את חברת פריטו ליי, והשאר, כמו שנהוג לומר, היסטוריה.
בעוד שברחבי העולם שווק צ'יטוס כבר בשלהי שנות הארבעים של המאה הקודמת, לארץ הוא הגיע רק בשנות התשעים.
במהלך שנות האלפיים, לאחר שגרף צ'יטוס קהל מעריצים נלהב גם כאן בארץ, הצטרפה לסדרת המוצרים הקראנצ'ית והידועה גם גרסה אפויה במגוון אדיר של צורות וטעמים. כל חטיפי צ'יטוס עשויים מגרעיני תירס, ולא מכילים צבעי מאכל מלאכותיים וגם לא חומרים משמרים. בשקית של 25 גרם צ'יטוס איקס-עיגול יש פחות מעשירית כפית מלח, כחצי כף שמן, כשתי כפות גריסי תירס וכעשירית כפית סוכר בלבד.

לעמוד הפייסבוק שלנו

למדו עוד על צ׳יטוס

רקע

המותגים שלנו

לוגו תפוצ'יפס קישור לוגו דוריטוס קישור לוגו קוואקר קישור לוגו צ’יטוס קישור לוגו סבבה קישור לוגו שוש קישור לוגו עלית קראנצ’ קישור